מחזקים את הזוגיות ע"פ עצותיו של רבי נחמן מברסלב

על הקורס
סילבוס
על המרצה
תגובות
קטעי צפייה

 

את ההורים שלי לא בחרתי. הרבה אנשים שמשפיעים על החיים שלי לא בחרתי. אבל דבר אחד כן בחרתי – את בן הזוג שלי. החלום הכי גדול שלנו הוא לבנות את הבית שלנו, את החיים הזוגיים שלנו עם האחד והיחיד, בצורה הכי מושלמת, שמחה, מספקת.

למרות שפעמים רבות נראה לכאורה שהחלום היפה הזה מתנפץ על סלעי המציאות, האמת היא אחרת. לא סתם חלמתי. לא סתם קיוויתי. זוגיות יכולה וצריכה להיות חוף המבטחים של החיים שלנו.

"כל ההשרוי בלא אשה, שרוי בלא טובה, בלא שמחה, בלא ברכה, בלא שלום, בלא עזרה, בלא כפרה, בלא תורה, בלא חכמה, בלא חיים, בלא רצון, בלא עושר, בלא כבוד"

(זוהר חדש פרשת חוקת. וכן בגמרא מסכת יבמות דף ס"ב)

 

זוגיות שמחה וקרובה היא המפתח ל ה כ ל !

איך בנויה הסדנה:

כל מפגש מכיל:

  1. יחידת לימוד בנושא זוגיות (הבדלים בין גבר לאשה. תקשורית זוגית. איך מקבלים החלטות משותפות? כעס ומריבות – סיבות ופתרונות. "אולי בכלל טעיתי בבחירה". להתגרש או לא להתגרש. חברות ואהבה. משפחולוגיה).

2.ליווי אישי במייל לכל משתתף, מציאת פתרון לקשיים.

עלות הסדנא:

400 ₪ לזוג.

550 ₪ לזוג כולל בונוס: פגישת יעוץ זוגי אחת ללא תשלום (שעתיים)

לרכישת הקורס כולל פגישת יעוץ זוגי  הקלידו קופון  "בונוס"

 

על מנחה הקורס – הרב ארז משה דורון

הרב ארז משה דורון (יליד 62) נולד בחיפה. בתיכון למד ב"בליך" ברמת חן ובגיל 16 עבר לפנימיית הנוער "הדסים". לקראת סוף שירותו הצבאי חזר בתשובה ולאחר השחרור עבר ללמוד בישיבת ברסלב "אור הנצח". מאז הוא לומד ומלמד תורה, בפרט את משנתו של רבי נחמן מברסלב.

מנחה סדנאות בארץ ובעולם, יועץ אישי וזוגי וסופר פורה ומוכר.

ספריו מתורגמים לכמה שפות ונקראים בקרב רבים בארץ ובעולם.

1

טובים השניים מן האחד

מה ששניים יכולים לעשות אחד לא יכול, גם בגשמיות וגם ברוחניות. רבי נתן אומר, שדווקא בגלל שדעותיהם שונים, הם יכולים יחד לברר את האמת. כל אחד בפני עצמו רואה את המציאות מזווית מוגבלת וצרה. אבל כשיש לו מישהו נוסף ושונה ממנו, יכול לראות זווית רחבה הרבה יותר. חילוקי דעות לא חייבים להוביל למחלוקת ומריבה, הם יכולים להוביל וצריכים להוביל לחידוד ובירור האמת.

2

חברות ואהבה

הדבר שאנחנו הכי מאחלים לעצמנו זה להיות אהובים ורצויים, משמעותיים ובעלי ערך. השאיפה למצוא את זה בצורה הכי עמוקה דווקא בזוגיות איננה שאיפה דמיונית. היא חלום אפשרי וצורך קיומי.

יש קירבה בין בני הזוג – יש כלי לברכה בכל התחומים. יש אפשרות לזכות לטובה, שמחה, ברכה, שלום, עזרה, כפרה, תורה, חכמה, חיים, רצון, עושר, כבוד. הכל. לבניית הקשר הזוגי צריך לתת את כל הלב וכל האנרגיה, כי זה המפתח של הכל.

3

תקשורת זוגית

גם אם מאז החופה עברו הרבה מצבים, הרבה כאבים, בדידות וספקות, מה שהיה בהתחלה נשאר האמת הכי עמוקה – כל אחד מבני הזוג רוצה לאהוב ולתת, רוצה קירבה וזוגיות שמחה. וגם אם בדרך הוא נפגע ונסגר, האמת הזאת אף פעם לא הולכת לאיבוד. היא תמיד שם, מתחת לפני השטח.

אפילו לפני שמצליחים להבין, עצם הרצון להבין אחד את השני, כבר פותח את הלב ומקרב זה. כמו בלימוד תורה, גם כשאתה לא מבין ואפילו כשאתה מבין הפוך ממה שכתוב, זה עדיין נקרא שאתה לומד, זה עדיין נקרא שאתה מקיים מצוות תלמוד תורה והתורה מקדשת אותך. אתה רוצה להבין אותה אז אתה מחובר אליה. יש לכם קשר. ככה זה גם בין איש ואשה. אפילו רק כשרוצים להבין, הלב נפתח ומתגלה הקרבה.

4

איך מקבלים החלטות משותפות

כל אחד רואה את הדברים אחרת. אחד רוצה להסתכל בנוף שבדרך ואחד רוצה כבר להגיע אל היעד. אחד מעדיף להיות כמה שיותר בבית והשני רוצה לצאת ולהתאוורר. לאחד חם והוא רוצה לפתוח חלונות ולשני קר והוא רוצה להפעיל תנור. כמעט בכל נושא ובכל תחום בזוגיות מתעוררים חילוקי דעות. האם אחד הצדדים חייב תמיד להיכנע ולוותר? האם האמת נמצאת איפה שהוא באמצע? אם יש הקשבה והבנה גם לדעה שונה לגמרי מדעתי, יכולים להגיע פתרונות מפתיעים. אף אחד לא צריך להיכנע.

5

כעס ומריבות – סיבות ופתרונות

מתחת לכל ההאשמות, המתח, ההטחות, הריחוק, עומד דבר אחד – ציפיה גדולה לקרבה, רצון לקבל ולתת אהבה.

בגלל ששורש הקושי הוא דווקא הרצון הגדול לקרבה, הטעויות, ההרגלים הלא נכונים, הסגירות, הכעס והאכזבה שהצטברו יכולים להפוך למנוף רב עוצמה לעתיד עמוק וטוב יותר. השגיאות והטעויות יכולים לתת תוקף עצום להתחלה חדשה. מתוך הריחוק אפשר ללמוד מהי קרבה ולהעריך אותה הרבה יותר. מתוך החושך אפשר להתמלא בהכרת טובה גדולה. "יש עניין שנתהפך הכל לטובה".

6

כלי עבודה בבניית הזוגיות

השם יתברך לא טועה, וכל זוג שעמדו מתחת לחופה ונישאו זה לזו כדת משה וישראל, קיבל גם את הכלים להתחבר ולהתקרב, למצוא אהבה, נחמה ואושר כמו שתמיד איחל לעצמו. כלי העבודה המרכזיים שלנו במסע המאתגר והמרגש של הזוגיות הם: שינויים איטיים והדרגתיים, סבלנות, תפילה ואמונה, לימוד זכות על עצמנו ועל בן הזוג שלנו וחיפוש מתמיד של פירוש חיובי למה שקורה. כמובן שצריך גם עצות מעשיות שמתאימות לכל מצב, אבל בכל מקרה – שום דבר שנדרש מאיתנו לא אמור להיות קשה מידי!

7

אולי בכלל טעיתי בבחירה

אחת המחשבות הכי מחלישות שהיצר הרע מייצר, בפרט ברגעים שיש קושי וריחוק בזוגיות, זאת המחשבה הקשה: "אולי בכלל טעיתי בבחירה", "אולי זה לא הבן זוג שלי באמת".

"לא התחתנתי בלב שלם, הייתי צעיר/מבולבל/ לא סגור על עצמי/ השפיעו עלי/ הטעו אותי" וכו'.

אין כל ספק, שמחשבות כאלה מורידות מאד את החשק והכוח להשקיע בזוגיות ובמקום זה מתחילים להתפתח דמיונות על זוגיות אחרת, מדהימה וקלה ומרגשת. אם הייתה לאדם זוגיות קודמת שהייתה טובה, בפרט בעלי תשובה שחוו זוגיות קלילה ובלתי מחייבת בחיים החילוניים שלהם, היצר הרע בונה דמיון וגעגוע לאותה זוגיות ובכך מחליש והורס לגמרי את הרצון לבנות את הזוגיות העכשווית. אבל כשמזהים את הארס הזה, אפשר לנקות אותו ולהתבהר.

8

משפחולוגיה

כשמתחתנים, מתחתנים לא רק עם הבן זוג. מתחתנים עם כל המשפחה שלו. נושא היחס של בני הזוג אל המשפחה המורחבת, בפרט הורי הבעל והאשה, הוא מורכב, משום שהוא נוגע בהלכות רבות ומהותיות של כיבוד הורים. חשוב לדעת, שאי אפשר לקבל החלטות בצורה רגשית בלבד. יש מקום לרגש אבל צריך לדעת מה התורה אומרת על כל מקרה וכל מצב.

בעומק, ה' יתברך מזמן לשני בני הזוג הזדמנות חדשה לצאת מתפישת העולם הרגילה והמוגבלת שלנו, להכיל עולמות רבים ושונים ולראות בכולם נתיב לגדילה והעצמה רוחנית.

הרב ארז משה דורון

הרב ארז משה דורון, מבין תלמידי רבי נחמן מברסלב המפורסמים בדורנו, תלמיד של הרב החסיד רבי יעקב מאיר שכטר, ר"מ בישיבת "שער השמיים" ללימוד תורת הנגלה והנסתר, שכתב הסכמות חמות ונלהבות לפעילותו ולמרבית ספריו. הרב ארז משה דורון (יליד 62') נולד בחיפה. הוא בנו של הסופר והעיתונאי עמי דור-און.

בתיכון למד ב"בליך" ברמת חן ובגיל 16 עבר לפנימיית הנוער "הדסים". לקראת סוף שירותו הצבאי הסדיר (1985) חזר בתשובה ולאחר השחרור עבר ללמוד בישיבת ברסלב "אור הנצח".

הרב הוא מרצה מבוקש ומנחה סדנאות בארץ ובעולם. הוציא לאור למעלה מ-30 ספרים בנושאים מגוונים, חלקם תורגמו לכמה שפות. מתגורר בישוב יד בנימין. נשוי ואב לשניים.

הרב ארז משה דורון

מחזקים את הזוגיות ע"פ עצותיו של רבי נחמן מברסלב

הקורס יפתח למכירה בקרוב
הוספה למועדפים שלי

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותך

חינוך למיניות בריאה בדור פרוץ

איך נסביר לילדנו מושגים צנועים בדרך נכונה?

אליהו אקרמן | 6 שיעורים | ₪ 199

חינוך למיניות בריאה בדור פרוץ

איך נסביר לילדנו מושגים צנועים בדרך נכונה?

לסילבוס והרשמה
כנרת סמואל | 5 שיעורים | ₪ 150

הדרכה יחודית לזוגות כשהכלה עברה פגיעה מינית

יעוץ זוגי

לסילבוס והרשמה
קהילה לומדת

התפתחות הנפש בהשראת ימימה - עם אלומה לב

התפתחות הנפש בהשראת ימימה אביטל בשילוב תרגילי כתיבה יוצרת להעמקת הלימוד

אלומה לב | 53 שיעורים | ₪ 130

התפתחות הנפש בהשראת ימימה - עם אלומה לב

התפתחות הנפש בהשראת ימימה אביטל בשילוב תרגילי כתיבה יוצרת להעמקת הלימוד

לסילבוס והרשמה