קאוצ’ינג לחיים

על הקורס
סילבוס
על המרצה
תגובות
קטעי צפייה

כל מה שרציתם לדעת על אימון אישי לחיים

 מהו אימון אישי ? למי הוא מיועד? מהם היתרונות הנלווים ללימודי אימון אישי  וכיצד תוכלו להיות מאמנים אישיים  בעצמכם?

כבר למעלה מעשור הוכר מקצוע הקאוצ'ינג בכל העולם כמקצוע הנפוץ והיעיל ביותר לקדם אנשים ולגרום להם לשינוי מיטבי עבורם ועבור סביבת חייהם.

תהליך האימון מקדם מוטיבציה לשינוי, מטמיע תפיסת עולם דינמית ואימוץ חשיבה נכונה, מיטבית ואופטימית, מאפיין את כוחות המתאמן וגם בונה עבורו תכנית פעולה פורצת דרך להצלחה יוצאת דופן בחיים.

השפעת הקאוצ'ינג-האימון כיום ניכרת לטובה בכל תחומי החיים שלנו בכני אדם וכיום יש אימון לכל דבר תחום במעגל החיים: אימון אישי, אימון לקבוצות, אימון עסקי, אימון זוגי, אימון משפחתי, אימון לבעלי הפרעות או מוגבלויות שונות, אימון לבריאות ולתזונה, אימון לאנשי שירות, לאנשי חינוך וטיפול ועוד.

 

 

 

סילבוס הקורס

מבוא לקואצ’ינג – שלמות המתאמן, דינמיות, וחשיבה - מהתוצאה אחורה.

מודל התקשורת האישית. כיצד אנו קולטים את העולם.

זיהוי יכולות אישיות. בניית אסטרטגיה אישית למתאמן.

זיהוי צרכים אישיים. מודל משולש הצרכים של "צא לאור".

מיומנויות של ניהול שיחה וגישה חיובית מפתחת.

התמודדות עם המחבלים בכל תהליך שינוי – זיהוי חסמים.

מבוא והכנה ללב האימון – שער לחזון.

לב התהליך: כתיבת החזון שלי.

גזירת יעדים מהחזון. גיבוש מטרות.

כתיבת תכנית פעולה. פרויקט אישי.

 

1

מבוא לקואצ’ינג – שלמות המתאמן, דינמיות, וחשיבה - מהתוצאה אחורה.

בפרק זה נסקור בקצרה את הגורמים ההיסטוריים והרקע לצמיחת תחום הקאוצ'ינג בדור שלנו ולגורמים שאפשרו את היות תחום זה, כה נפוץ ומשפיע במאה ה-21 בכל תחומי החיים, במגזר העסקי, באולמות הניהול, בכיתות הלימוד בבתי הספר, בעבודה של התפתחות אישית להצלחה, או בסדנאות לזוגיות ולמשפחה. בהמשך נגלה את הפילוסופיה שמהווה תשתית לכל עבודה האימון האישי. ונכיר צורת חשיבה בסיסית ושאלת יסוד אחת בקואצ'ינג שכבר היא מחוללת פלאות תוך רגע מאז הפעלתה במוחנו.

2

מודל התקשורת האישית. כיצד אנו קולטים את העולם.

מודל התקשורת הוא מדע החוויה הסובייקטיבית. נגלה שכל אדם קולט את המציאות בצורה מסוימת ואינה בהכרח המציאות האמיתית. כדי לבצע שינוי בחיים כדאי להתחקות אחרי צורת הקליטה של כל אחד מאתנו את המציאות וגם ללמוד את צורת התגובה. מקליטת המציאות, דרך הרגש המתעורר ממנה ועד התגובה המעשית יש כמה שלבים ותחנות. לרוב, בשביל לייצר שינוי משמעותי מספיק לשנות מרכיב אחד בתהליך הזה כדי שהאדם החש תקוע בחייו – יתקדם למצב אחר מיטבי עבורו. מכאן ואילך יידע לקלוט ולהרגיש אחרת. המודל תאפשר לנו גמישות רבה ויכולת הצלחה.

3

זיהוי יכולות אישיות. בניית אסטרטגיה אישית למתאמן.

האדם הוא המשאב העיקרי להשגת תוצאותיו. נגלה את תגלית האימון על חיינו: לא צריך בהכרח להמציא למתאמן כוחות לא קיימים כדי שיצליח להשתנות. ממקסמים מה שיש כעת באדם. ומה שיש באימון אישי זה האדם ופעולותיו ומנועיו. לכן חשוב כל חלק איפיון המצוי ונלמד לאתר מה דרך הפעולה הייחודית שלו להצליח ובאלו יכולות ותכונות שלו הוא משתמש עד היום כדי להגיע ליעדים החשובים לו. ככל שנדייק ונמצא את עיקרי הדברים – כך נוכל להשתמש בכוחות המתאמן הללו ולהצליח.

4

זיהוי צרכים אישיים. מודל משולש הצרכים של "צא לאור".

צרכי הנפש הם המצפן הפנימי של מסע חיינו. הצרכים הם אותם מאוויי יסוד שהם חלק בלתי נפרד מאישיותנו והם המניעים אותנו  ומהווים הדלק והמוטיבציה הפנימית לכל מה שאנו עושים ומנסים לממש. יש צרכים דומים לכל האנושות, אולם לכל אדם מארג צרכים משלו. יש אנשים שמה שמוביל אותם זה צורך למשמעות, לאחרים חשובה בעיקר המשפחתיות או החברותיות, ולטיפוסים מובילים בסביבתנו - השליטה היא כנראה הצורך הדומיננטי באישיותם. פיתחנו עבורכם שיטה המאתרת בין 3-4 צרכי יסוד של המתאמן, נלמד אותם וגם נדע כיצד להשתמש בהם כמצפן, וכיצד יידע לשלב בעתיד רק דברים שיש בהם רכיבים המספקים את צרכיו הייחודיים.

5

מיומנויות של ניהול שיחה וגישה חיובית מפתחת.

הבסיס של שיחת אימון או כל שיחה בין שני אנשים שעניינה התקדמות ושיתוף פעולה נכון היא תקשורת מעצימה. נלמד מיומנויות שיחה נכונות שמעוררות עין טובה והקשבה. הקשבה כזו המאפשרת לדובר לבטא עצמו באופן מלא, ולהרגיש "מוקשב". אפשרות זו רק היא יוצרת מסגרת חמה ומעציה המגדילה ומצמיחה את האדם ומעוררת כוח ומוטיבציה לשינוי. מנגד, הקשבה כזו מאפשרת למקשיב להבין את עולמו של הדובר ולמפות את יכולותיו וממילא לאתר את הפתרון המתאים. מיומניות שיחה אלו נלמד. הקשבה מלאה למילים, לשפת גוף, למה שנאמר ובעיקר למה שלא נאמר. הקשבה שכזו יש ללמוד ובעיקר לתרגל, והיא כרוכה בהעלאת המודעות העצמית וזיהוי אמיץ של דפוסי הקשבה לא נאותים שיש ללמוד להיפטר מהם במהלך שיחה.

6

התמודדות עם המחבלים בכל תהליך שינוי – זיהוי חסמים.

כל מה שלמדנו עד כה, על זיהוי הכוחות שלנו, על כתיבת החזון ועל בניית מפת התקדמות – כל זה טוב ויפה ונכון אצל האדם בכל מה שקשור לתחומים הנוחים והמוכרים והכיפיים שלנו בחיים. בנקודות הקצה של האזורים הללו נפגוש לפתע את עצמנו בתנועה הפוכה לגמרי. פה יתחיל אצלנו מה שאני מכנה: עידן הקרח הפרטי.  כל מצב שנידרש ליציאה מאזור הנוחות והנעימות והמוכר לנו למשהו מאתגר או לא נודע – אנו נקפא על מקומנו ונסרב בכל כוחנו. לנקודות הקיפאון הללו בחיים קוראים באימון: "החסמים שלי".

צריך לשים לב לעובדה הבאה: נקודות הקיפאון בחיי כל אדם הם ייחודיות לו. במפגש זה נכיר את החסמים שלנו. גם החסמים הקשורים בתפיסות מגבילות של מוחנו וגם בחסמים הקשורים לפחדים וגם במעצורים חיצוניים. ככל שנפנים שהבעיה היא סובייקטיבית בלבד, ככל שנכיר בכך שהחסמים הם אצלנו בראש הפרטי ואילו המציאות החיצונית איננה חסומה באמת והיא מאפשרת לנו הכול – נוכל לחייך אל מול החסם, כי גילינו שהוא דמיוני בלבד. מכאן הדרך קלה יותר לתנועה קדימה.

7

מבוא והכנה ללב האימון – שער לחזון.

עולם האימון מחייב כל אדם המתחיל בתהליך של שינוי להתנתק לרגע ממצב ההווה, לשבת עם עצמו, להיכנס לתהליך מרתק ומעצים שאין כמוהו ולכתוב את העתיד שלו, לכתוב חזון. בסיום תהליך זה יפיק האדם תוצר שהוא בעצם תיאור מפורט, מלהיב ומדויק של מצב העתיד הרצוי שהיה האדם רוצה לחיות בשיא חייו, מנקודת מבטו היום. באימון אומרים: מציאות צריך לברוא פעמיים: פעם ראשונה בדמיון – ורק אחר כך יש יכולת לממש אותה כמציאות בפועל. במפגש זה נכין בעזרת שיטת שאלות עמוקה את האדם לזהות את תשוקותיו העמוקות וכיווני הרצון שלו מה הוא חפץ להגשים בחייו ובעבודתו. הזיהוי הזה יהיה נקודת מפנה שתאפשר לו כתיבת חזון

8

לב התהליך: כתיבת החזון שלי.

במפגש זה נגיע לעיקר. נתעסק בתהליך הנחשב בעולם האימון ללב ליבו של תהליך השינוי והוא נקרא: "כתיבת החזון שלי". נלמד כיצד כותבים אותו, כיצד לעצור את החיים. לשבת עם עצמכם בחיק הטבע ולכתוב יצירה שהכי תשפיע על עתידנו, יצרה ושמה: "כיצד ייראה יום בשיא החיים שלי בעוד 20 שנה?". נתאר כיצד ייראה סדר יום כזה מהקימה בבוקר עד הלילה. תכתבו בפירוט כאילו אתם כותבים תסריט. נלמד להקפיד להתייחס לכל התחומים בחיים: פרנסה, מימוש עצמי, חברות, זוגיות ומשפחה, ובריאות.

9

גזירת יעדים מהחזון. גיבוש מטרות.

לאחר שעסקנו ביכולת שלנו לחבק ולאהוב את עצמנו ולהתבונן בעצמנו בגדלות ובעין טובה לאחר שאתרנו את יכולותינו, הכרנו את צרכינו הייחודיים, שהתייחדנו עם חלומותינו וכתבנו חזון ויש לנו את כל האנרגיה והמוטיבציה החיובית והגדולה – רק אז אפשר לגשת לחלק הפרקטי וללמוד כיצד מציבים מטרה בצורה שתהיה אפקטיבית ומניעה לפעולה מוצלחת.

נלמד את מבנה המשפך. נלמד מתוך התמונה הגדולה והרחבה של החלום והחזון שגבשנו, ללכת אחורה ולהגדיר מהו השלב המטרים את מימוש החזון, ומה השלב שלפניו, עד השלב הקרוב לזמן ההווה שלנו כיום. את השלב הראשון נדע להציב, ולפרק למשימות, ונגבש מפת שלבים כוללת ומסודרת. כמו מפת הדרכים שיש לארגונים גדולים המתוכננים כמה שנים קדימה מהיום.

10

כתיבת תכנית פעולה. פרויקט אישי.

הכלל הגדול של כל הצלחה – בפרט בבואנו לחלק המעשי והביצועי של החיים – הוא: היכולת להתמקד. אם רוצים להצליח להגשים מטרה אסור לגשת אליה ככה סתם ללא הכנה וללא ניסוח מדויק ומפורט שלה, אחרת העסק נידון לכישלון. הכל יתמוסס ויתפזר במהרה. הצלחת מטרה תלויה בהצבתה הנכונה אל מול עינינו באופן שלא נוכל אלא להתמקד בה ולא לזוז ממנה עד לביצועה. לפני שנציין את כללי הצבה נכונה של מטרה נשנן את הכלל העולה בכל העקרונות: התמקד במטרה. אל תתן לעצמך הסחת דעת. התייחד ויחד זמן לכל מטרה, היה נעול עליה – והולידה במציאות. נלמד לבנות תכנית פעולה מפורטת, מדידה ותחומה בזמן – כמו שעושים בעולם העסקי, ונתרגם זאת לעולמנו האישי. שיהיה לכולנו קורס מלא מימוש מוצלח של מטרות טובות.

הרב רן שריד

רן שריד מוכר בציבור הדתי בזכות כמה מפעלי חינוך ותרבות ביניהם השתתפות בהקמת ישיבת ההסדר ברמת גן וייסוד רשת התרבות היהודית "דברי שיר". מאז 2015 רן שריד מינף את עשייתו רבת השנים לתחום האימון. במהלך השנים למד הכשרת מאמנים וקאוצ'ינג בבית הספר הגדול בארץ לאימון – איק"א. זכה ללמוד ולעבוד תקופה קצרה בצמוד לראובן כץ ז"ל, מייסד הארגון. ממורה זה למד את מיומנות הדיוק והאבחון האישי בתהליך האימון. בשנים לאחר הכשרתו, לצד עבודתו כמאמן אישי, הוביל מהלכים שגרמו למאות מתעניינים להשקיע ולהתמחות במקצוע האימון. לצורך זה עבד בשיתוף פעולה שיווקי עם בית הספר לאימון "מאמנים לחיים בראשות גור גלון ואסף זולדן. כחלק מן המהלך היה ממייסדי בית הספר לאימון "תאמין" ומרצה בו. היה בעל טור על יסודות האימון בשבועון הפופולארי "קרוב אליך". מהלכים אלו הקנו לו שם של אחד מהבולטים בעולם האימון במגזר הדתי. את מודל היצירתיות והגמישות היצירתית שלמד גם מעברו בתחום היצירה והכתיבה הוא מטמיע בתהליכי הכשרת המאמנים שהוא מעביר. באחד הראיונות שלו הוא מגלה את המוטו שלו .באימון האישי: "הרכות היא המפתח המשמעותי לעוצמת השינוי".מרצה לנל"פ ובעל ההסמכה הגבוהה ביותר בתחום ,מאסטר- טריינר

הרב רן שריד

קאוצ’ינג לחיים

₪500
לרכישה מאובטחת במחיר מבצע
הוספה למועדפים שלי
לצפייה זוגית

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותך

הריון ולידה

ארגז כלים ותובנות לשלבי ההיריון והלידה הקרובה

ד"ר חנה קטן | 4 שיעורים | ₪ 200

הריון ולידה

ארגז כלים ותובנות לשלבי ההיריון והלידה הקרובה

לסילבוס והרשמה
קורס חובה!

טהרת המשפחה מזווית רוחנית

מסע רוחני אישי בתהליך הטהרה

ד"ר שולמית בן שעיה | 6 שיעורים | ₪ 250

טהרת המשפחה מזווית רוחנית

מסע רוחני אישי בתהליך הטהרה

לסילבוס והרשמה

שיטת ימימה - אורנה סלע

שיטת ימימה היא תהליך עמוק והדרגתי שבבסיסו ההכרה שלכל דבר, מלבד האין סוף, יש תיחום,...

אורנה סלע | 322 שיעורים | ₪ 120 לחודש

שיטת ימימה - אורנה סלע

שיטת ימימה היא תהליך עמוק והדרגתי שבבסיסו ההכרה שלכל דבר, מלבד האין סוף, יש תיחום, גבולות ומהות מוגדרת

לסילבוס והרשמה