מבוא לשיטת ימימה

על הקורס
סילבוס
על המרצה
תגובות
קטעי צפייה

 

לימוד שיטת ימימה מצריך הכנה ראויה. כדי להיכנס ללימוד חשיבה הכרתית בצורה נכונה, יש ללמוד את המושגים המיוחדים שבשיטה הזו, את הלך המחשבה ואת הדרישות הפיזיות והנפשיות. 

לשם כך צילמנו את עידית שלו, מדריכת ימימה ידועה ותלמידתה של ימימה זצ"ל, על מנת להפיק קורס קצר ותמציתי שלאחריו כל אחת תוכל להשתלב בלימודי ימימה. 

1

יסוד ראשון: "משנים את הסדר"

בשיעור זה נלמד את ההקדמה הראשונה ללימוד ימימה, הכולולת את הבנת המושגים השונים של הלימוד, הכללים ללימוד השיטה, ומפת ההתמצאות הפנימית שלנו. 

בתוך כך נדבר אותו השפה הימימאית, נבחין בין לימוד איכותי לכמותי, מקומן של אי ההבנות בלימוד, התנועה הנפשית של הלומדת ועוד. 

וגם: נבין שלימוד ימימה בא לשנות את הסדר של החשיבה שלנו. מכיוון שהורגלנו להסתכל קודם על הרע לפני הטוב, הלימוד יהפוך לנו את סדר החשיבה להסתכלות נכונה ובריאה.

2

"התפתחות הכרתית לכל היש הנמצא בתוכנו"

בשיעור זה נלמד למי מיועדת השיטה של 'חשיבה הכרתית', ומה מפיקים ממנה. נבין מהו 'עומס', ומה התהליך שהלימוד מעביר אותנו בקשר אליו. נכיר את המאפיין הרוחני של לימודי ימימה, ועל הקבלה האישית של כל אחד בתוכו. 

3

על הדיוק ומרכיבי העומס

נדבר על מושג ה'דיוק' בלימודי ימימה, ומה מרחיק אותנו ממה. נכיר את המושגים שמרכיבים את העומס: כעס, היסוס, סגירות וחסימות. מה המחיר שאנו משלמים על השימוש בהם, ומה התפקיד החיובי האמיתי שלהם, וכיצד מנתבים אותם לזה. 

כמו כן נדבר על תלות ועצמיות - תנועת הנפש המושפעת ממה שחושבים עלינו מבחוץ, לעבר מה שאנחנו רוצים באמת ללא תלות במבט של אחרים עלינו. 

4

שינוי התפיסות והילדה הקטנה

בשיעור זה נדבר על הבנת תהליך היווצרות העומס. נכיר בכך שאירועים שהתרחשו בילדותנו משפיעים עלינו עד היום, ונאתר את המקומות בהם חווינו מקרים שגרמו לנו לעומסים בחיינו. בתור ילדים היינו תלויים בהורים שגידלו אותם. התלות הזאת גרמה לנו לעומסים, כפי שנבין מדוע. 

נבחין במושגים 'הכרת הטוב' ו'הכרת המיותר', נשוב להפוך את הסדר ונתרגל להסתכלות מחודשת על עצמנו ועל העולם.

 

עידית שלו

עידית שלו עוסקת בפסיכותראפיה וחשיבה הכרתית. היא תלמידה ותיקה של ימימה אביטל זצ"ל ומדריכה בכירה בלימודי ימימה. היא בעלת תואר B.A כללי באוניברסיטת ת"א (בפסיכולוגיה ומדעים קוגנטיבים), ו-M.A בייעוץ חינוכי באוניברסיטת חיפה. בנוסף לכך היא בעלת תעודה בתראפיה באומנויות מאוניברסיטת חיפה, ולימודי פסיכותראפיה במסלול פרטני, זוגי, ומשפחתי במכון 'מגיד' באוניברסיטה העברית בירושלים. מסיימת מסלול ללימודי תואר שלישי, באוניברסיטת בר אילן.

עידית שלו

מבוא לשיטת ימימה

₪69
לרכישה מאובטחת במחיר מבצע
הוספה למועדפים שלי
קורס מסובסד
כולל קבצים מצורפים או משימות
לנשים בלבד
צולם באולפן
כל שיעור כ-30 דק’

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותך

חינוך למיניות בריאה בדור פרוץ

איך נסביר לילדנו מושגים צנועים בדרך נכונה?

אליהו אקרמן | 6 שיעורים | ₪ 199

חינוך למיניות בריאה בדור פרוץ

איך נסביר לילדנו מושגים צנועים בדרך נכונה?

לסילבוס והרשמה

להיות אמא

סדנה ממוקדת ואינטימית במיוחד בשבילך!

אורנה סלע | 3 שיעורים | ₪ 260

להיות אמא

סדנה ממוקדת ואינטימית במיוחד בשבילך!

לסילבוס והרשמה
כנרת סמואל | 5 שיעורים | ₪ 150

הדרכה יחודית לזוגות כשהכלה עברה פגיעה מינית

יעוץ זוגי

לסילבוס והרשמה