סוד שלוות הלב - עם אורנה סלע

על הקורס
סילבוס
על המרצה
תגובות
קטעי צפייה

מי לא סובל מפחדים, דאגות או חרדות? כולנו סובלים מכך. את רובם קיבלנו מגיל צעיר, ומאז הם איתנו ומלווים אותנו באופן יומיומי. 

חרדות ופחדים הם אמנם מנגנון טבעי של הגוף שנועד להגן עלינו,  אבל לעיתים רבות המוח שלנו נוטה להעצים ברמה שאינה פרופורציונלית. ברגע שזה קורה, אנחנו פשוט לא מצליחים לקבל את כל הדברים הטובים והנפלאים שהחיים מציעים לנו. 

בקורס 'שלוות הלב' מוכיחה אורנה סלע - מנחת שיטת ימימה, שזה לא חייב להיות כך. במספר שיעורים קצרים תלמדי לסגל לעצמך תודעה חדשה. תודעה ששמה בפרופורציה נכונה את הדאגות והפחדים, ומסגלת לעצמנו ראייה אופטימית לחיים קלים, יפים ומאושרים יותר. הקורס מבוסס על עקרונות היסוד משיטת ימימה ('חשיבה הכרתית') - שיטה שגרמה לעשרות אלפי אנשים לשדרוג איכות החיים שלהם.

לאחר 5 השיעורים תוכלי להבחין כיצד החרדות והפחדים פשוט נעלמים ונמחקים מהתודעה שלך. איכות החיים שלך תשתדרג ותוכלי לפרוץ את המחסומים ששמת לעצמך. הדבר יבוא לידי ביטוי במערכות היחסים עם הסובבים אותך, במקום העבודה, בלימודים, ובעצם - בכל תחום בחיים. 

חיים ללא דאגות הם מתנה גדולה שהקב"ה מבקש להנחיל לכל אחד ואחת מאיתנו. זה הזמן לקבל את המתנה הזאת, ולנטרל את החסמים הרגשיים שמלווים אותנו. הצטרפי אל אורנה, למסע קצר אל עבר שינוי התודעה, לקראת חיים שלווים יותר, מלאים יותר ושמחים יותר. 

 

 

1

היכן נמצאות הסיבות?

אנחנו אוהבים לחפש סיבות למה שקורה איתנו. 'אני סובלת כי...', 'אני לא מצליחה כי...'

שיטת ימימה מגלה לנו שזו תפיסה שגויה. בשיעור זה נגלה תפיסה חדשה שמשנה לנו את ההסתכלות על נקודות החוסר שלנו בחיים. נחשוף את השיטה ונבין כיצד נכון להסתכל על הדברים. כמו כן נגלה את הכלים 'זיהוי' ו'הפרדה'.

2

הסתגלות חדשה על ההסתכלות

לאחר שהבנו שההתרחשות האמיתית נמצאת בתוכנו, והכלים 'זיהוי' ו'הפרדה' - כעת נדבר על ההסתכלות האישית שלנו. כיצד אנו מפרשים את המציאות? 

נתבונן במצב בחיינו ונראה כיצד משפיעה ההסתכלות הפרטית שלנו על אירועים אובייקטיביים. בסוף השיעור נבין שיש רק הסתכלות אחת שהיא נכונה. נלמד כיצד לברר אותה.

3

זיהוי, קבלה, הרחבה

בשיעור זה נדבר על ההבנה שיש בתוכנו שני חלקים, הקשר עם הטוב והעומס - האמונה השגויה. נשים דגש על הכלי שנקרא 'קבלה' - לזהות את מקום העומס, לקבל אותו ואז להרגיש את ה'הרחבה'. 

4

האיזון הנפשי: מחולשה - לפיצוי

בשיעור זה נתחיל לדבר על ה'פיצוי'. נלמד את ההבנה שכל דבר של חולשה או בעיה - במבט מעמיק מדובר בניסיון התחזקות של המערכת. מכאן נבין את תפקידן החיובי של החולשות, ושאיפת המערכת הנפשית לאיזון. 

5

בין אחריות לאשמה

בשיעור זה נחשוף כלים נוספים להמודדות נכונה עם ה'עומסים' על פי שיטת ימימה. כיצד נתמודד עם פחד, עם דחייה או עם תחושת אשמה? 

אורנה סלע

אורנה סלע למדה פילוסופיה באוניברסיטת בר-אילן, כמו כן למדה קולנוע ותיאטרון ועסקה שנים בתחום כבמאית, עד שהבינה ש"כל העולם במה", והחליטה לקחת את החיים שלה צעד אחד קדימה.

היא נישאה ליוסף, הידוע יותר בכינויו "יוסף המספר", תלמיד של ימימה אביטל ז"ל והוא זה שהכיר לה את השיטה. אורנה הצטרפה גם היא למכון ולמדה שם מספר שנים.

אחרי פטירתה של ימימה, החלה אורנה ללמד בקבוצות ובאופן פרטני במסגרות שונות ובמקומות רבים בארץ. כיום לימוד שיטת ימימה הוא עיקר עיסוקה של אורנה המאמינה שכל מי שנחשף ללימוד ימימה ופועל בשיטתה - זוכה לאיכות חיים שלא הכיר לפני כן.

אורנה סלע

סוד שלוות הלב - עם אורנה סלע

₪118
לרכישה מאובטחת במחיר מבצע
הוספה למועדפים שלי
קורס מסובסד
לנשים בלבד
צולם באולפן
כל שיעור כ-20 דק'

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותך

סוד השמחה התמידית

איך אפשר להיות בשמחה בכל זמן ובכל מצב?

הרב דוד גבירצמן | 5 שיעורים | ₪ 148

סוד השמחה התמידית

איך אפשר להיות בשמחה בכל זמן ובכל מצב?

לסילבוס והרשמה
עכשיו במבצע

הנחיית הורים עם זיוה מאיר

קורס להעצמת ההורות: כיצד להיות הורים אוהבים וטובים לילדינו? איך נהפוך להורים סמכותיים,...

זיוה מאיר | 16 שיעורים | ₪ 380

הנחיית הורים עם זיוה מאיר

קורס להעצמת ההורות: כיצד להיות הורים אוהבים וטובים לילדינו? איך נהפוך להורים סמכותיים, כאלה שנותנים לילד תחושה שאפשר לסמוך עליהם?

לסילבוס והרשמה
קורס חובה!

אתגרי פוריות

הבאת ילדים לעולם היא לא עניין פשוט, ולא מעט זוגות נתקלים בקשיים הכרוכים בכך. ד"ר קטן...

ד"ר חנה קטן | 6 שיעורים | ₪ 193

אתגרי פוריות

הבאת ילדים לעולם היא לא עניין פשוט, ולא מעט זוגות נתקלים בקשיים הכרוכים בכך. ד"ר קטן מביאה את כל המידע הנצרך, על הטיפולים, הסטטיסטיקות, מתי צרי

לסילבוס והרשמה