סוד השמחה התמידית

על הקורס
סילבוס
על המרצה
תגובות
קטעי צפייה

מי מאתנו לא רוצה להיות בשמחה תמיד? אך בין הרצון למציאות, יש פער גדול... בקורס הזה נלמד כיצד להגיע למצב תודעתי של שמחה תמידית, איך לפרש את מה שקורה לנו בחיים בצורה נכונה ואופטימית, להבין שכל מה שקורה הוא לטובה ולברכה... הצטרפו עכשיו לסדנת השמחה, ולא תפסיקו לחייך!

1

רק לילדים מותר לשמוח?

לפני שניגש ללמוד על שמחה ולרכוש כלים כדי לשמוח, נפתיע את עצמנו כשנגלה שיש לנו את זה, לגמרי. צריך רק ללמוד את מה לסלק כדי להיות מי שאנחנו תמיד מתחת לכל הסיבוכים – שמחים. בשיעור זה נלמד על מקומה המרכזי והחיוני של השמחה בחיים ובעבודת הבורא. נגלה שהשמחה איננה מצב רוח אלא תוצאה של בחירה ובידינו הדבר. גם נלמד שהשמחה היא היעד ולא רק הדרך אליו.

2

לקלף כדי לגלות

לפני שנהפוך לאנשים שמחים מאוד, כדאי שנתפוס את העצב בצווארון, נקלף לו את הפרצוף הקשוח ונדע אחת ולתמיד ממה הוא עשוי, מיהו בעצם. זה יעזור לנו להתפטר ממנו לטובת שמחה צלולה ועמוקה יותר. נגלה שהעצבות היא קליפה שמכסה על שמחה פנימית צלולה שמבקשת רשות לצאת ולהיות אנחנו. נתאמן בקילוף עצבות ונשנן כמה טיפים לסילוק דאגות בדידות ויגון.

3

היפכא מסתברא – עיקרון ההיפוך

בשיעור זה ניגש ישר ולעניין: נלמד שיש מצב שכדי להיות בשמחה אנחנו צריכים פשוט להפוך את העולם, אבל זה קל מאוד ומתחילים בעמידה על הראש. נציע עקרונות ופעולות מעשיות להיפוך מצבים במהירות וביעילות ונדבר על תחפושות לא רק בפורים.

4

’כאן בונים שמחה’

השמחה היא לא רק רגש צבעוני שעובר בגוף כמו זרם, השמחה היא בניין, עולם, מקום שאנחנו אמורים להתמקם בו טוב ובטוח. וכדי לחיות שם צריך לבנות את השמחה ויש תהליך. בשיעור זה נציע את הנוסחא המרתקת של רבי נחמן לבניית שמחה יסודית בשלבים. נתחיל באבן הפינה שנמצאת במקום הכי קרוב אלינו והאחרון שחשבנו עליו ונמשיך בהתמדה עד לבנייתה של שמחה ממשית, רחבה ויציבה.

5

’מלתא דשטותא’ - שטויות שעושות שמח

השמחה היא הנכס היהודי היקר ביותר, היא המצב הגאולה, היא התנאי לנבואה. בגלות השמחה נפלה עמוק מאוד, בשטויות והבלים. לפעמים אין ברירה אלא לעשות קצת שטויות כדי להוציא משם שמחה יהודית אבודה. בשיעור זה נדבר על יצירת שמחה במצבים לא משמחים ועל צחוקים רציניים מאוד שמתחילים נמוך ומגוחך אבל מחוללים שינויים מדהימים. גם נרכוש כלים מעשיים להגדלת הראש והרחבת המוח באופן משמעותי.

הרב דוד גבירצמן

סופר ומרצה חסיד ברסלב. בוגר ישיבה וכולל הוראה. למד בישיבת המקובלים 'שער השמים'. הקים את כולל 'רחובות הנהר' ללימוד תורת הנגלה והנסתר. ייסד מכון להפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב, והוא עורכו הראשי של עלון 'עלה לתרופה'. פרסם מאות מאמרים ביהדות חסידות וקבלה מעל במות שונות.

הרב גבירצמן מעביר שיעורים קבועים ברחבי הארץ – מהמרכז ועד היישובים ביהודה ושומרון. שיעוריו עוסקים בתורת החסידות בכלל ותורת רבי נחמן בפרט, ובסגנונו הוא משלב גישה עכשווית לאקטואליה מתוך מבט אל העמוק והנשגב.

הרב דוד גבירצמן

סוד השמחה התמידית

₪148
לרכישה מאובטחת במחיר מבצע
הוספה למועדפים שלי

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותך

היריון ולידה

ארגז כלים ותובנות לשלבי ההיריון והלידה הקרובה

ד"ר חנה קטן | 4 שיעורים | ₪ 120

היריון ולידה

ארגז כלים ותובנות לשלבי ההיריון והלידה הקרובה

לסילבוס והרשמה

כלים לחינוך נכון בגיל הרך

מורה נבוכים להורים שרוצים לנהל את המשפחה בצורה נכונה

ד"ר ציפי ריין | 6 שיעורים | ₪ 120

כלים לחינוך נכון בגיל הרך

מורה נבוכים להורים שרוצים לנהל את המשפחה בצורה נכונה

לסילבוס והרשמה
קורס חם

חיי אישות

סדנת זוגיות ואינטימיות - מסע להכרת הנשיות שלך.

ד"ר חנה קטן | 12 שיעורים | ₪ 228

חיי אישות

סדנת זוגיות ואינטימיות - מסע להכרת הנשיות שלך.

לסילבוס והרשמה